Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž

Karel Fleischlinger

foto

Vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Stanislava Juřici, poté absolvoval Vysokou hudební školu Franze Liszta pod vedením Prof. Rolanda Zimmera. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře v kategorii do 35 let první cenu a titul laureáta. První místo dosáhl téhož roku také v interpretační soutěži soudobé české hudby.

Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio ve složení flétna (Susanne Oehler), violoncello (Torsten Oehler) a kytara. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, v Romantic Guitar Duu s Janem Tuláčkem, spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra a s řadou dalších umělců a souborů. Jako sólista se specializuje na interpretaci staré hudby na dobové nástroje. Hraje na renesanční a barokní kytaru, vihuelu, theorbu a romantické kytary.

Působí pedagogicky na ZUŠ Blansko a na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž.

Diskografie:
  • 1999 – Karel Fleischlinger plays classical Guitar, první sólové CD s hudbou skladatelů 20. století
  • 2001 – Duos & Trios for flute, violoncello and guitar, CD se souborem Lenz-Trio, soudobá hudba
  • 2009 – Prolog, DVD/CD s PF Guitar Quartetem a hudbou soudobých českých skladatelů
  • 2010 – Souvenir Romantique, druhé sólové CD s hudbou kytarových skladatelů 19. století (Mertz, Coste, Legnani), nahráno na repliku osmistrunné kytary (Nicolaus Georg Ries, 1840)
  • 2014 – Armonías para Guitarra, sólové CD se španělskou, francouzskou a anglickou hudbou z 16. a 17. století pro renesanční a barokní kytaru
  • 2014 – Armoniosi Toni, sólové CD s italskou hudbou ze 17. století pro barokní kytaru a theorbu