Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž

MgA. Karel Hofmann

foto

Narodil se roku 1979 a v 9 letech začal hrát na lesní roh na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně, kde se představil na několika soutěžích, či koncertech. V komorním souboru tria lesních rohů si prošel základy komorní hry. Roku 1994 se začal věnovat orchestrální hře v Symfonickém orchestru Železničářů v Brně a spoluzakládá dechový nonet Komorní Dechová Harmonie. Po absolvování základní školy, zakončil i studium ZUŠ účastí v celostátním kole soutěže dechových nástrojů v Uničově a koncertem se školním smyčcovým orchestrem a byl přijat na brněnskou Konzervatoř do třídy Mgr. Bohuše Zoubka. Za studií konzervatoře se stal laureátem několika soutěží v Brně, Ostravě, či Vidnavě. Ve třetím ročníku byl půl roku členem orchestru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně a studium Konzervatoře absolvoval s Straussovým koncertem pro lesní roh a orchestr v roce 2000. Svou školní orchestrální praxi si rozšířil od třetího ročníku pravidelnou docházkou do školního symfonického orchestru, komorní hru pěstoval pět let s žesťovým kvintetem Řemen Brass a pod vedením Evžena Zámečníka byl prvním hornistou Velkého dechového orchestru Konzervatoře Brno, se kterým několikrát vyhrál celostátní soutěžní přehlídku v Praze.

Později se stal pod jeho vedením i prvním hornistou souboru Brno Brass Band. Léta 2000 až 2004 strávil studiem na Janáčkově Akademii Múzických Umění v Brně u prof. Jindřicha Petráše. Zde se sólově uplatnil jako člen Prémiové listiny mladých umělců pro koncerty Kruhů Přátel Hudby a koncertoval v mnoha městech republiky. Absolvoval soutěže v Brně, Markneukirchenu, Praze, či v Mnichově. Absolvoval samostatným celovečerním koncertem v roce 2004. Orchestrální praxi završil konkurzem do Státní Filharmonie Brno, kde jako první hornista působí dodnes. Komorní soubor Brass 6, s kterým natočil 4 cd, projel celou republiku, ale i Itálii, Francii, nebo Slovensko, byl pak vrcholem žesťové komorní hry. V roce 2000 byl přijat do kvarteta lesních rohů Brněnští hornisté, kde hraje stále. Stal se též vyhledávaným orchestrálním hráčem pro filharmonické koncerty jiných orchestrů, ale i studiovým hráčem. Spolupracoval např. s Českou filharmonií, Slovenskou Filharmonií v Bratislavě, Pražskou Komorní Filharmonií, Filharmoniemi ve Zlíně, Olomouci, Karlových Varech, Českých Budějovicích atd., spolupracuje s komornímy orchestry jako Czech Virtuosi, Johann Strauss Orchester, Čeští komorní Sólisté, nebo Kremerata Baltica.  Natáčí pravidelně pro film, cd i rozhlas.

Jeho dalšími aktivitami je rodina, punk-rocková kapela Herkules se kterou natočil 3 cd, motocykl a klasické vozy Volvo 70. - 80. let, jejichž je i drobným sběratelem.