Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž

MgA. Antonín Valenta

foto

MgA. ANTONÍN VALENTA (baryton). Absolvent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (2001 – Richard Haan). Aktivně absolvoval pěvecké kurzy u sólisty Národního divadla a držitele ocenění Thálie, Doc. prof. René Tučka v Mariánských Lázních a u sólisty The Metropolitan Opera New York, Gregory Kundeho v italském Pesaru.

Ještě za studií na Hudební fakultě JAMU hostoval v Městském divadle Brno (Paisielliho Don Giovanni), v Moravském divadle v Olomouci (Prodaná nevěsta) a v ND Brno (Benatzkyho U Bílého koníčka). Roku 2002 se stává sólistou Moravského divadla v Olomouci, kde ztvárnil role především barytonového repertoáru a to jak operního, tak i operetního a muzikálového (Lazebník sevillský, Bohéma, Tosca, Madama Butterfly, Nabucco, Rigoletto, Země úsměvů, Orfeus v podsvětí, Cikánský baron, My Fair Lady…). V letech 2004 – 2007 je sólistou ND Praha (La Traviata, Řecké pašije, Adriana Lecouvreur, Kouzelná flétna, Carmen…). Dále také hostoval i na dalších operních scénách – NDMS Ostrava (Země úsměvů), Velké divadlo Plzeň (Prodaná nevěsta), Divadlo F. X. Šaldy Liberec (Orfeus v podsvětí). Vedle českých operních scén také účinkuje v zahraničí, na operních scénách v Německu, Itálii (Rossini Opera Festival Pesaro), Španělsku a Japonsku (Turné s Rossini Opera Festival Pesaro). V rámci koncertních vystoupení spolupracoval s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, se Smíšeným Filharmonickým sborem Praha a se Smíšeným komorním sborem Praha (Německo, Itálie, Španělsko, Izrael, Japonsko, Francie…). Od roku 2007 zastával vedle pozice operního sólisty i pozici manažera obchodního oddělení a tajemníka souboru opery a operety Moravského divadla v Olomouci. Roku 2010 spolu-zakládá uměleckou a produkční agenturu Cobrana s.r.o. (www.cobrana.cz). Roku 2012 nastupuje na Oddělení marketingu a prezentace Vlastivědného muzea v Olomouci a v Moravském divadle zůstává jako stálý host.

Věnuje se také pedagogické činnosti na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde působí jako pedagog klasického zpěvu a operního herectví/ jevištní mluvy. V rámci konzervatoře realizuje několik úspěšných studentských představení (Orfeus v podsvětí, Krásná Helena, Figarova svatba a Mam´zelle Nitouche).
Adresa: Zahradní 419, 783 73 Grygov
Email: antonin.valenta@gmail.com, cobrana@cobrana.cz
Tel./ mobil: + 420 777 106 873